Ринат Ахметов заработал на экспорте украинской электроэнергии в январе 111 млн гривен

Экс-член НКРЭКУ Андрей Герус описал в Facebook схему экспорта украинской электроэнергии, на которой (с небольшими изменениями) ДТЭК Рината Ахметова с 2012 года зарабатывает по несколько миллионов долларов в месяц. 

Отже, друзі за січень за допомогою схеми “експорт електроенергії” ви просубсидували ДТЕК Ахметова на 100 млн грн.

Рахується все дуже просто:

1. Спочатку вугільні електростанції Ахметова виробили для експорту у європейські країни 432 млн кВт-год електроенергії (сайт Укренерго)

2. Потім ця електроенергія була викуплена Держпідприємством “Енергоринок” по ціні 1,875 грн за кВт-год (такий тариф ТЕС у січні — сайт ДП Енергоринок)

3. Потім той же ДТЕК для експорту викуповуває назад цю електроенергію по середній оптовій ціні 1,618 грн (постанова НКРЕКП).

Таким чином, ДТЕК продав дорого, відкупив дешево — отримав прибуток. ДП “Енергоринок” купив дорого, продав дешево — збиток перекладається на споживачів вищим тарифом на е/е. Такі встановлені правила гри в Україні. Отже,

(1,875 — 1,618) * 432 313 000 = 111 млн грн.

Як бачимо, рішучі реформи більше зводилися до підвищення тарифів для споживачів, але не зачепили преференцій для ДТЕК. Уряд минулого року позбавив субсидій 3 млн сімей українців, але не штучних пільг Ахметова. Фактично Ахметов на сьогодні — це найдорожчий субсидіант, якого утримує країна.

ВОЗМОЖНО ВАС ЭТО ЗАИНТЕРЕСУЕТ