Энергохолдинг Рината Ахметова поймали на вранье

Нардеп Андрей Герус рассказал о манипуляциях ДТЭК Рината Ахметова.

Місяць тому “ДТЕК Західенерго” заявили про зупинку у вимушений простій Бурштинськоі ТЕС (Івано-Франківська область). Ніби-то через “імпорт електричної енергії із РФ та Білорусі”, що саме по собі абсурдно, бо Бурштинська ТЕС знаходиться у Бурштинському енергоострів, куди е/е із РФ та Білорусі не може потрапити навіть теоретично.

Як виявилося, “вимушений простій” це коли ніякого простою немає, коли і надалі, як і раніше, на Бурштинський ТЕС працює 7 енергоблоків, які в основному працюють на експорт в Угорщину. На сьогодні це найбільша працююча ТЕС в Україні. Але цей обман був використаний, щоб дестабілізувати ситуацію на місці, налякати людей можливими звільненнями та створити тиск на органи влади заради лобіювання потрібних рішень (збереження монопольних надприбутків).

Подібна ситуація і на Добротвірській ТЕС (Львівська область). Там також “вимушений простій”, хоча як і раніше працює 2 блоки на експорт у Польщу. Але людей лякають звільненнями та зменшенням зарплат.

У нас вже була ситуація, коли під лозунгом “услишьтє Донбас” були спроби виторгувати собі спеціальні умови і чим це закінчилося ми всі знаємо. Тому, на мою думку, на такі спроби дестабілізації ситуації Служба безпеки України має реагувати ще на ранньому етапі. Шкода, що досі у деяких учасників ринку немає усвідомлення, що ні обман, ні шантаж, ні Ляшко не допоможуть зберігати монопольні надприбутки за рахунок всіх українців.

Інформація про працюючі ТЕС тут: https://ua.energy/blocks/

ВОЗМОЖНО ВАС ЭТО ЗАИНТЕРЕСУЕТ